Hrajeme | Divadelní spolek Jezírko

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace

Tel:  606 221 235

Email:  divadlo@jezirko.info

Pohádky pro nejmenší

Pohádečky

Pro naše nejmenší na motivy lidové pohádky přebásnily Ivana Malatová, Bohumila Špatenková a Miroslava Tautermanová

Veselé loutkové povídání v pásmu tří krátkých klasických pohádek Červená Karkulka, Perníková chaloupka a O Smolíčkovi.

Pohádky pro děti

O statečné princezně

Podle pohádky Josefa Lady upravili autoři Petr Mlád j.h., František Kaska j.h. a Jaroslav Pára.

Pohádka o statečné princezně Máně, která se vydá do pekla zachránit nevinně uneseného Honzu Bártů.

Hry pro dospělé diváky

Audit ovčí stolice

David Adámek

Statkář „Beran“ Erik přichází z horského venkova, kde je kurva zima, do parlamentu, aby se pokusil zvrátit schválení nesmyslného zákona o hygieně zvířat. Poslanci, kteří se bojí o své židle, se rozhodnou prozkoumat odlehlou divočinu u Erika doma. Ta je plná cool kydání hnoje, sportovního stříhání ovčí vlny, opuchlých prstů od dojení a romantiky. Přežijí poslanci? Co na to mniši z Trapistickém pivovaru? Kdo má charizma záchodové štětky a kdo IQ bublajícího bahna? To vše a mnoho dalšího v absurdní komedii.

Krysař

Jakub Kolár

Každý z nás má dvě tváře, tu kterou jsme a tu, kterou chceme být. Jen nevíme, kdy která má navrch. Krysař je vlastně jako my. I on má svůj životní příběh. Stačí se na něj podívat s nadhledem a humorem a hned je všechno jinak.

To jste tu správně!

na motivy hry Marca Camolettiho Na správné adrese napsala Martina Párová

Co se může stát, když si čtyři spolubydlící ženy podají nezávisle na sobě inzerát končící shodně PDS? Rozverná komedie na motivy hry Marca Camolettiho Na správné adrese.

Vernisáž

Václav Havel

Michal a Věra pozvou do svého „bezchybného“ života přítele Bedřicha, aby mu nezištně poskytli trochu té krásy, tepla a třeba i domácího sexu. Podaří se jim ho vytáhnout z marasmu, ve kterém žije?

Zakázané uvolnění

Petr Kolečko

Hořká komedie pro tři mladé ženy - hokej a únos nevěsty: překvapivě slučitelná témata!

Záměna

Na motivy Jiřího Justa

Karel a Adam jsou nejlepší přátelé už 15 let, co se nastěhovali do dvou rodinných domů vedle sebe. Ani plot si nepořídili. Jejich ženy jsou zase nejlepší přítelkyně. A protože u sousedů je vždy tráva zelenější , přátelství mužů vůči ženám od vedle se změní ve vášnivou přitažlivost. V přitažlivost tak nápadnou, že to před sebou neutají. A dam je muž, který umí snít. Karel je muž činu. Proto se sen změní v čin a každý velký čin chce plán. Dobrý, promyšlený a přesný plán. Jenže každý skvělý plán má svou slabinu a to je vnímavost a zkušenost jejich žen.

Hry pro všechny diváky

Jak je důležité míti Filipa

Oskar Wilde

Jak je důležité míti Filipa s podtitulem lehkovážná komedie pro vážné lidi je komedie postavená na oblíbeném tématu - na nedorozuměních, fiktivní osoby zhýralý mladší bratr Filip a věčně nemocný přítel Bunbury, umožňovali jejich tvůrcům, Jacku Worthingovi a Algernonu Moncrieffovi, únik ze společnosti, kdykoli se jim zachtělo. Až do doby, kdy...

Město Slunce

Lucie Sýkorová

Autorská hra naší režisérky z prostředí starověkého Egypta. Dramaticky ztvárněná nejznámější epocha s faraónem Achnatonem, jeho ženou Nefertiti i s okénkem do života jejich objevitele, archeologa Ludwiga Borchardta. Výpravná historická hra s jednou přestávkou. Řada romantických písní, taneční scény a využití stínohry přibližují téma i modernímu publiku.

Rusalka

Jaroslav Kvapil

Jedna z nejpopulárnějších českých oper se z žánru vymyká i výborným libretem Jaroslava Kvapila. Jako důkaz náš soubor uvádí čistě činoherní zpracování hry Rusalka s využitím tohoto původního textu. Nechte se dojmout známou lyrickou pohádkou i bez operních hlasů. Krátká hra s jednou přestávkou.

Sluha dvou pánů

Carlo Goldoni

Klasická populární komedie na téma "Když se tak jednomu poštěstí a může sloužit dvěma pánům najednou.". Kratší hra s jednou přestávkou. Klasické zpracování s výpravnými kostýmy potěší milovníky tradičního divadla.

Kontakty

Kontakt pro zákazníky
Jiří Zápotocký (předseda)
  • zapotocky2015@gmail.com
  • 606 221 235
Ivana Malatová (jednatel)
  • ivana.malatova@seznam.cz
  • 736 674 406

Nabídky představení

Chcete, abychom u vás hráli? Prosím kontaktujte nás

Kontakt

606 221 235
divadlo@jezirko.info
Šeříková 2428/13
326 00 Plzeň

Portfolio

Divadelní spolek Jezírko

DS Jezírko je jedním z nejstarších souborů v Plzni (od roku 1916). Uvádíme hry pro děti i dospělé, často hrajeme v okolí Plzně. Domluvte si představení i Vy!